Tiffany GILLILAND
Nursery Classroom Teacher
William HAMILTON
Reception & Year 1 Classroom Teacher
Kristopher REDMOND
Year 1 Classroom Teacher
Lindsay GAUTHIER
Year 2 Classroom Teacher
Haley GRAY
Year 3 Classroom Teacher
Talia SETTY
Year 3 Classroom Teacher
John MARTIN
Year 4 Classroom Teacher
Eoin WHELAN
Year 5 Classroom Teacher
Katie ASHCROFT
Year 5 Classroom Teacher
Ryan HOLLYWOOD
Year 6 Classroom Teacher
Manrik Singh THIARA
Head of Maths
Joseph Arthur MARQUEZ
Maths Teacher
Kieran SMITH
Maths Teacher
Tuan Minh DANG
Maths Teacher (DP and A level)
Sonali DIXIT
Head of Science
Sander Julian ter MEULEN
Science / Biology Teacher
Dr. Andrew SILVANUS
Science / Chemistry Teacher
Hui Yen ONG
Science / Biology Teacher
Dr. Nam Ba LE
Science / Physics Teacher (DP and A level)
Dr. Yen Hoang NGUYEN
Science / Chemistry Teacher (DP and A level)
Jazmyn RIMINGTON
Head of English
Preston Damien DUKES
English Teacher
Jonny LUSHA
English Teacher/ EE Coordinator
Adam BUCK
English Teacher
Simon Roderick EARDLEY
Head of EAL
Ann Marie FINN
EAL / English Teacher
Katy GAWNE
Language Learning Lead and EAL
Edward James Lawless FORWARD
Head of Humanities
James Edward HOPKINSON
Geography Humanities Teacher
Aaron GAUTHIER
Business Teacher
Faizan NAEL
Business Teacher
Ben MADELEY
History Teacher
Ludovic PIROLLEY
Head of Language Acquisition
Lidia ORTIN-ROSERA
French & Spanish Teacher/ CAS Coordinator
Deirdre Ann MCCABE
Prep French Teacher
Yee Young YUN
Korean Teacher
SEO Sang Hoon
Korean Teacher
Hien Thu Thi PHAN
Head of Vietnamese
Binh Thi LINH
Vietnamese Teacher
Hien Thu Thi NGUYEN
Vietnamese Teacher
Van Anh HO
Vietnamese Teacher
Chi Lan TUONG
Vietnamese Teacher
Ian STUCKEY
Head of ICT
Redhemer Tacorda PAYAD
Computer Science Teacher
Dung Anh TRIEU
Computer Science Teacher
Nidhi DATT
Computer Science Teacher
Daniel Anthony HEWITT
Head of Music
Manuel Alfonso ZAZUETA HERNANDEZ
Music Teacher
Elizabeth Jean SCHULZE
Head of Visual Arts
Micheal John KEANE
Arts Teacher
Rachael Krista NASH
Primary Arts Teacher
Ly Trang Thi TRAN
UC Manager
Katherine HANSON
Librarian
Hayden John SCHULZE
Head of PE
Juan Alberto Soler GARCIA
Sport Coach
Madonna Melchor RAMIREZ
PE Teacher
Lien Thi DUONG
Teaching Assistant (Science Lab)
Quynh Nhu Thi NGUYEN
Teacher Trainee (Maths)
Yen Hai Thi CHU
Teacher Trainee (Chemistry)
Hoang Nhat NGUYEN
Teacher Trainee (Physics)
Chien DO
Teaching Assistant
Anh Phuong PHAN
Teaching Assistant
Anh Thi TRU
Teaching Assistant
Yen Thu NGUYEN
Teaching Assistant
Yen Thi PHAM
Teaching Assistant
Thuong Thi LUU
Teaching Assistant
Hoa Minh Thi Tran
Support Staff
Trang Thi NGUYEN
Support Staff
Thanh Mai Thi LE
Support Staff
Hanh Diem CHU
Teaching Assistant
Oanh Thi NGUYEN
Teaching Assistant
Hao HOANG
Teaching Assistant (Art)
Linh Mai DOAN
Teaching Assistant (Music)
Phisit WASURAKPHONG
PE Facilities Manager/Internal training Coach
Hao HOANG
Teacher Trainee (PE)
Duc Thanh BUI
Teacher Trainee (PE)
Nam Van DUONG
Teacher Trainee (PE)
Man Tien NGUYEN
Teacher Trainee (PE)
Phuong Chu LANG
Teacher Trainee (PE)